.

.

AcuRite Ирис (5-во-1) Професионална Метеоролошка Станица со LCD Дисплеј и Молња Откривање

AcuRite Ирис (5-во-1) Професионална Метеоролошка Станица со LCD Дисплеј и Молња Откривање

DEN 799.44

Износ
Во продавницата.

Компанија со Седиште во Езерото Женева, WI, САД - Од 1943.Многу клиенти уживаат користење на овој дом метеоролошка станица како безжичен прогноза станица поради својата сигурен прогнозирање технологија.Уживајте во придобивките на anemometer, дожд колосек, ветрот ване, hygrometer, и термометар сите во еден безжичниот уред.Со вградениот времето барометар, временска станица зема 4.Во реално Време Временски Услови : Добијат читања за внатрешна надворешна температура и влажност, брзина на ветрот/насока, barometric притисок, и врнежи директно до вашиот дом, метеоролошка станица.Молња Откривање Метеоролошка Станица : Обезбедува околу растојание до молња-производство на бури; молња штрајк контра прикажува вкупен работи на молња штрајкови откриен, плус неделни и месечни износи.На Acu Rite 5-во-1 професионални метеоролошка станица со боја на екранот и молња детектор е компатибилен со до 2 дополнителни внатрешна/надворешна сензори (модели : 06002, 06044; се продава одделно) за да се следи на различни локации.Оваа Acu Rite метеоролошка станица извештаи на секои 18 секунди, во споредба со официјалниот временските станици — често на најблискиот аеродром — најчесто само известување час.Времето Центар за Следење Точни Временски Услови, било Каде : Овој лични чувство станица овозможува да се следат временските услови во домот, градината, RV парк, или било прецизни.Тоа евиденција историски податоци, вклучувајќи го и моменталниот, неделни, месечни и годишни молња штрајк точки (милји или километри), средна Брзина на ветрот (во 1, 2, 5, 10 и 15-минутни интервали), како и историски врнежи евиденција (инчи или милиметри) за претходните 48 часа, седум дена, месец и година.Најдобро време Станица за да ја Видите Сеопфатна Временски Услови : Надгледување на притисок трендови со тренд стрела, топлина индекс, точка, се чувствува како температура, врнежи од дожд и молња евиденција, и повеќе.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите