.

.

WIDIA Hanita 57NC16076W VariMill II 57NC HP Крајот Мелница, 3 мм Радиус, 16 мм Дијаметар на Сечење, Карбид, AlTiN Слој, RH Намали, Weldon месо тело, 5-Flute

WIDIA Hanita 57NC16076W VariMill II 57NC HP Крајот Мелница, 3 мм Радиус, 16 мм Дијаметар на Сечење, Карбид,

DEN 3877.68

Износ
Во продавницата.

Центар за сечење. 1 x Д slotting во титаниум и нерѓосувачки челици со пет нееднакво распоредени флејта.Roughing и завршна со еден инструмент.Различни должини-на-намалување; necked и агол радиус верзии на располагање.Vari Mill II крајот мелници се докажан лидер во областа на високи-перформанси, дијалог-бесплатна обработка.Тие се дизајнирани со цел да се обезбеди максимална метал отстранување стапки и да се постигне врховниот површината услови.Користење на иновативен и заштитен дизајн со нееднаков flute проред, Vari Mill II карбид крајот мелници се обезбеди на корисниците со најпознатите разноврсна технологија на располагање, способни за надмина други високи перформанси tools.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите