.

.

Elive LED Цевка Аквариум Риба Резервоарот Светлина Бела, 10x Подолг животен Век Отколку Стандардните Светилки, Т-5 Т-8 Флуоресцентна Светилка

Elive LED Цевка Аквариум Риба Резервоарот Светлина Бела, 10x Подолг животен Век Отколку Стандардните Светилки,

DEN 387.36

Износ
Во продавницата.

За Било Резервоарот Тип : Дали слатководни, saltwater или гребен аквариум тенкови, оваа светлина, може да создаде оптимални услови за вашите риби и растенија, за да се напредува.Штеди Пари : Led диоди консумираат начин помалку енергија со иста светлина излез од стандардните флуоресцентни светилки.Едноставна Инсталација/Лесно Retrofit : Заменува Т-5 Т-8 флуоресцентни светилки со фитинг адаптери за двата вида.Вклучува Крошна Монтажа Клипови.Долг животен Век : Последните 10x подолго од стандардните флуоресцентни светилки со до 50.000 часа на очекуваниот животен век.Доверлив Име : Elive бил висок квалитет на производителот на аквариум опрема за многу години и е горд да биде најмногу доверлив бренд за aquatics во НАС денес.Elive LED Цевка Светилки се дизајнирани за да се овозможи целосно прилагодување, што ќе ви овозможи да се изгради навистина свој LED светло тела или надградбата вашата стара со нова технологија.Наредете ги како сакате, адаптери за T-5 и Т-8 флуоресцентни светилки и крошна месеци се вклучени.Производство на идеална за осветлување за слатководни засадени, saltwater, и гребен аквариуми.LED живот до 50.000 часа, 10 пати повеќе од стандарден флуоресцентни светилки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите