.

.

Archie Производство Анимација Уметност Cel Setup од Filmation 1968-1969 b2043

Archie Производство Анимација Уметност Cel Setup од Filmation 1968-1969 b2043

DEN 1799.76

Износ
Во продавницата.

ARCHIE Рака-Насликани, Оригиналната Продукција Анимација Уметност Cel од Filmation 1968-1979 Всушност се Користи На Екранот да се Направи Цртан филм!.Вклучува Чарлс Скот Галерија ГРБ.Сплетен до 11" x 14" (сите киселина-слободни материјали).Archie е повеќегодишни фаворит за речиси еден век.Filmation имаше серија на цртани филмови кои трчаа од 1968 година до 1978 година и ова е cel користи во тие цртани филмови и ОВА Е ОД ПРВО НА ОНИЕ во 1968-1969. ТОА Е 50 ГОДИНИ!Всушност, линии се рака-потпиша, нешто што отиде подалеку со доаѓањето на xeroxing.Има некои линија за пренос, боја ни трошка изгубени, стара касета, итн.Ние ќе вклучуваат Чарлс Скот Галерија ГРБ.Cel има мала мирис одблизу.Доаѓа со боја ласерски позадина.ЗАБЕЛЕШКА : некои поставување се чини видливи каде различни големина cels биле користени во сцена - види слика за оваа.Проверете сите други Archie cels имаме за продажба - сите знаци се достапни : Archie, Reggie, Jughead, Бети, Вероника и Жешка Куче.Сите ликови од Riverdale Висока.Ние сме монтирани на cel во киселина-бесплатно, 4-ply хартија мат дека мерките 11" x 14" - така само да ги купите на вашиот сопствен рамка и обеси во вашата домашна галерија.Answer : ___________________________ Note : ние само го користите архивски/киселина-слободни материјали за монтажа на вашиот уметнички дела.ПРИОРИТЕТ ПОШТА И ОСИГУРУВАЊЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО ПРЕВОЗОТ ЦЕНА!.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите