.

.

Kimax 5000ML (5 Литри) Borosilicate Стакло Мерење Лабораторија Beaker

Kimax 5000ML (5 Литри) Borosilicate Стакло Мерење Лабораторија Beaker

DEN 2287.20

Износ
Во продавницата.

Иако обично се користи во лабораториска средина, beakers имаат многу домаќинство и за домашна употреба.Овие посебни beakers имаат исти физички својства како Pyrex.Тие се отпорни на топлина, иако вие не треба да се одвива под директен пламен како термички шок може да се случи.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите