.

.

Babo Растенија Чувствителни Бебе Мирис-Бесплатно Патување Комплет - Содржи Чувствителни Шампон & Миење, Секојдневно Хидра Лосион & Пелена Крим - EWG Потврдена - 3 Предме?

Babo Растенија Чувствителни Бебе Мирис-Бесплатно Патување Комплет - Содржи Чувствителни Шампон & Миење, Секојдневно

DEN 334.56

Износ
Во продавницата.

100% Добро за вашето бебе : Ова патување Комплет вклучува првите 3 есенцијални елементи, кои се несебични и безбедни за бебиња со екстра чувствителна кожа.Тоа содржи нашата новороденче пена, се мијат, Нашите чувствителни секојдневно Хидра лосион и нашите пелена Крем.Формулиран за многу чувствителна кожа : Специјално развиени со природни овес и органски calendula да се негуваат и да се заштити деликатна кожа.Збогатен со Babo органски Nutri-Смири Комплекс.Растителна основа & Противалергиски формула : специјално формулиран со природно-изведен состојки, вклучувајќи шеј и какао путер да придавам влогови и смирување на вашето новороденче на кожата.Број на предмети : 1. Ewg ПОТВРДЕНА, на Babo Растенија Чувствителни бебе патување Комплет вклучува 3 од суштинско значење предмети направени со чиста растенија и ботанички состојки кои се несебични и безбедни за бебиња со екстра чувствителни или егзема склони на кожата.Ова патување го поставите доаѓа во лесен, обновливи патент торба и совршен за секое семејство во движење! 3 Парче сет Вклучува : чувствителни бебе шампон и Миење : Babo е чувствителна бебе мирис слободни Шампон и Измијте е дополнителна ум формула и нежно чисти и moisturizes помага на кожата задржи тоа е мекост и удобност.Чувствителни бебе дневен Хидра Лосион : Babo е чувствителна бебе мирис бесплатен дневен Хидра Лосион е совршен благотворно Решение за бебиња со сува, осетлива воспалена или егзема склони кожата.Чувствителни бебе пелена крем : мирис слободни благотворно пелена крем со висока содржина од 25% Не-Нано Цинк оксид.Конзерванс слободни.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите