.

.

HETTICH ИНСТРУМЕНТИ 1706-01 Rotina 380R Benchtop Центрифуга Само, 4 x 290 mL Капацитет, -20/40°C, Температура Опсег, 115V, 50 Hz, 18 W x 16.5 H x 29.5 D

HETTICH ИНСТРУМЕНТИ 1706-01 Rotina 380R Benchtop Центрифуга Само, 4 x 290 mL Капацитет, -20/40°C, Температура

DEN 1823.76

Износ
Во продавницата.

Солиден метал домување и нерѓосувачки челик centrifugation комората.Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1. Земја На Потекло : Германија.На Hettich Rotina 380/380 R Benchtop Центрифуги нудат и релативно мала меморија и висока продуктивност на поголеми-големина на примероците.Одберете speed, RCF, роторот радиус, време на извршување, забрзување, кочење рампата и температура, сите преку брз влез фолија тастатурата.Единици вклучуваат простор за складирање за до 98 програми.Девет забрзување и сопирање рампи, cut-off брзина или unbraked се кандидира-долу исто така, може да биде preselected.Единици функција здрав метал домување и нерѓосувачки челик centrifuging комора со прикажување на пристаништето во капакот.Моќ заклучување на капак и итни капак-кодот за ослободување се обезбеди безбедно функционирање.И двата модели вклучуваат автоматски роторот признавање, нерамнотежа switch-off и моторни/комора прегревање заштита.Моделот 380 R Ладилник Центрифуга дава бескрајно-променлива прилагодување од - 20 °C до + 40 °C (или - 4 °С до + 104 °F), како и стенд-бај ладење.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите