.

.

Chrysanthemum од Durgin Sterling Silver Грејпфрут Лажица Fluted Обичај 5 3/4

Chrysanthemum од Durgin Sterling Silver Грејпфрут Лажица Fluted Обичај 5 3/4

DEN 667.20

Износ
Во продавницата.

Производител : Durgin.Состав : Стерлинг Сребро.Возраст : Пост-1940 Година. Тип : Грејпфрут Лажица.Chrysanthemum од Durgin Sterling сребро Грејпфрут Лажица Fluted Сопствени Направени 5 3/4; во моделот Chrysanthemum од Durgin.Тоа е monogrammed (monos варира) и е во одлична состојба.Она што е ;Сопствени Направени; парче?Сопствени направени парчиња се направени од оригиналниот парче во вашиот шаблон кои не се на друг начин достапни или тешко да се најде на пазарот, особено во однос на обрасци.На парче е рачно заврши со високо развиени вештини silversmith во САД.Сите прилагодено нарачки се направи-да-цел и обично брод во рок од 5-7 работни дена.Сега дека многу фунта модели се прекинува, обичај парчиња станаа главен во фунта сребро индустрија и се широко понудени од страна на мејнстрим фунта flatware дилери.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите