.

.

Лили од страна на Вотсон Sterling Silver Грејпфрут Лажица Fluted Сопствени Направени 5 3/4

Лили од страна на Вотсон Sterling Silver Грејпфрут Лажица Fluted Сопствени Направени 5 3/4

DEN 1903.20

Износ
Во продавницата.

Производител : Ватсон.Состав : Стерлинг Сребро.Возраст : Пост-1940 Година. Тип : Грејпфрут Лажица.Лили со Watson Sterling сребро Грејпфрут Лажица Fluted Сопствени Направени 5 3/4; во моделот Лили од страна на Вотсон.Тоа е monogrammed (monos варира) и е во одлична состојба.Она што е ;Сопствени Направени; парче?Сопствени направени парчиња се направени од оригиналниот парче во вашиот шаблон кои не се на друг начин достапни или тешко да се најде на пазарот, особено во однос на обрасци.На парче е рачно заврши со високо развиени вештини silversmith во САД.Сите прилагодено нарачки се направи-да-цел и обично брод во рок од 5-7 работни дена.Сега дека многу фунта модели се прекинува, обичај парчиња станаа главен во фунта сребро индустрија и се широко понудени од страна на мејнстрим фунта flatware дилери.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите