.

.

Kyocera Сол и црн Пипер Мелница со Прилагодливи Напредни Керамички Мелење механизам, Мелница за сите Зачини и Билки-Бои се Разликуваат

Kyocera Сол и црн Пипер Мелница со Прилагодливи Напредни Керамички Мелење механизам, Мелница за сите Зачини

DEN 358.80

Износ
Во продавницата.

RUSTPROOF : напредни, не-реактивен керамички мелење механизам што никогаш не ќе ги кородираат, обезбедување на свежи и долги-трајни резултати.ПРИЛАГОДЛИВ : Користете го прилагодливи dial (стегне или олабави) за мелење предност (груб да парична казна).ЕРГОНОМСКИ : Исправени дизајн со капа дека не се намести на својата местото на чување сол/зачини сува и countertops/табели чисти од остаток на grinds.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Пренослив и refillable стаклена тегла која е машина за миење садови безбедно.КАПАЦИТЕТ : Стакло сад има 2.6 Оз.Лесен за ракување и рефил со прилагодливи мелење бирате што обезбедува конзистентна казна за крупни резултати.Одлично за peppercorns, груба или влажни соли, било кој тип на семиња и овошје целата зачини и билки.Овој сестран мелница дава прилагодливи бирате што овозможува добро да крупни grinds, додека капа држи сол, црн пипер и останатите зачини сува во влажни услови.Исправена дизајн на мелница ќе го задржи вашето tabletop чисти од остаток на grinds.Напредни керамички брус мелницата механизам е не-реактивен и никогаш не ' рѓа, outlasting било кој метал-базирани мелење мелница.Свежи и во согласност мелење резултати како burrs нема да апсорбира зачин вкусови.Стил : САМЕЦ | Боја : Црна При користење на влажни соли, ние препорачуваме пржење на сол малку пред пополнување на мелница, да се отстрани било каква влага.Повеќето брусилки доаѓаат со метал мелење механизам кој на крајот ќе ги кородираат во согласност со контакт на влажни соли.Сепак, Kyocera мелници се опремени со не-корозивен керамички burrs и не ќе бидат погодени од влага.Ние препорачуваме овој прелиминарен чекор со влажни соли за доследно извршување на мелење перформанси.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите