.

.

Naturevibe Растенија Органско Spearmint Лист Cut & Sifted (1lbs)

Naturevibe Растенија Органско Spearmint Лист Cut & Sifted (1lbs)

DEN 991.20

Износ
Во продавницата.

Spearmint е билка.Листовите и масло се користи за да се направи медицина.Можете лесно да додадете spearmint да зелени салати, десерти, пијалаци, па дури и вода.Spearmint чај е уште еден популарен начин за да се вклучат во вашата исхрана.Една чаша Spearmint чај може да ви помогне во начини повеќе од само еден.Naturevibe Растенија Органско Spearmint Лист c/s.Spearmint, или Mentha spicata, е еден вид на нане слични на пеперминт.Тоа е повеќегодишни растенија, кои поздрави од Европа и Азија, но сега најчесто расте на пет континенти во светот.Тоа го добива името од неговиот карактеристичен копје во облик на листови.Spearmint има пријатно сладок вкус и често се користи за вкус паста за заби, миење на устата, гумите за џвакање и бонбони.Една честа начин да уживате во оваа билка е сварено во чај, кој може да биде направен од било свежи или сушени листови.Сепак, ова ковница не е само вкусен, но исто така, може да биде добра за вас.Spearmint е популарна ароматичните агент во паста за заби, здив пеперминт и џвакањето гуми.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите