.

.

Estia Креации Александар Велики најуспешните Командант во Историјата Скулптура Биста

Estia Креации Александар Велики најуспешните Командант во Историјата Скулптура Биста

DEN 1320.00

Износ
Во продавницата.

Александар III Македонски, општо познат како Александар Велики бил крал на Земјава, држава во северниот дел на античка Грција.Материјал : Кастинг камен.Детали : Висина : 12.5 см - 4.9 инчи Ширина : 8см - 3.1 инчи Тежина : 385g.Рачно изработени во Грција.Александар македонски Александар III Македонски, општо познат како Александар Велики бил крал на Земјава, држава во северниот дел на античка Грција.Роден е во Pella во 356 година П.Н.Е., Александар бил tutored од Аристотел до возраст од 16 години. На возраст од триесет, тој создал една од најголемите империи на античкиот свет, која се протега од Ionian Море до Хималаите.Тој беше непоразен во битка и се смета за еден од историјата најуспешниот команданти. (B122-1) Детали : Александар Состојба : Нова, направени во Грција.Околу Висина : 12.5 см - 4.9 инчи Ширина : 8см - 3.1 инчи Тежина : 385g Материјал : Кастинг камен.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите