.

.

Забавувај се Metallum Сина Нафтени 6.92 боја на косата 60ml

Забавувај се Metallum Сина Нафтени 6.92 боја на косата 60ml

DEN 526.80

Износ
Во продавницата.

Првиот полу-постојани боја на коса од забавувај се со долготрајна боја технологија со висок сјај и метален метал допир.Првиот полу-постојани боја на коса од забавувај се со долготрајна боја технологија со висок сјај и метален метал допир.Употреба : Измешајте содржината на цевка со 10 vol. (3%) oxidising крем во сооднос од 1 : 1.5 (60 ml на боја и 90 ml пероксид) и се применуваат за да се навлажни lightened коса и оставете да стојат за 25 минути во нормална собна температура.Потоа исплакнете ја косата темелно со вода.Бидејќи овие метални коса бои имаат намалената содржина на амонијак и не содржат PPD-paraffenyl-diamine, односно, кожата контакт алергени, кои се наоѓаат во речиси сите долготрајни и половина-влакната на косата, исто така, се идеален за луѓе кои имаат чувствителна кожа.Цевка содржина : 60 мл.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите