.

.

Силите на Природата - Природни, Органски Мускулна Болка (4ml) (Пакување Може да се Разликува)

Силите на Природата - Природни, Органски Мускулна Болка (4ml) (Пакување Може да се Разликува)

DEN 159.12

Износ
Во продавницата.

Помага да се лекува болка во мускулите на нејзиниот извор.Овие моќни лекови помогнат да се промовира долгорочно здравствена состојба, без несакани реакции.Нашето решение да се иритирачки, хронични заболувања и инфекции е да се вклопуваат фармацевтско одделение хомеопатски лекови кои го активирате вашиот имунолошки систем да се бори против инфекции, со терапевтски етерични масла да се лекува оштетената кожа.Ние комбинираме нашите хомеопатски лекови со ултра-чиста есенцијални масла за брзо ублажување на воспалението, чешање и црвенило.Стероид слободни тематски решенија работа пат по време.Повеќето актуелни прва помош производи само што обезбеди симптоматска олеснување и/или содржат стероиди.Оваа двојна акција пристап резултати во брзо обновување на кожата создавање на неспокојот, поздрава кожа.Сите состојки се одгледуваат користење на одржливи земјоделски методи и Заверена без Суровост од страна На Скокајќи Bunny.Заслужуваат безбедно, ефикасно, брзо дејствување и не-зависност болка се грижи за гихт, зглобовите, мускулите и нервите за болка, како и главоболка и мигрена болка.Содржи 1 - 4ml Шише на Мускулните Болки.Првата светска USDA Сертифицирани Органски, ФДУ регистрирани хомеопатски лекови.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите