.

.

Yupik Kasha Buckwheat, 2.2 lb

Yupik Kasha Buckwheat, 2.2 lb

DEN 239.76

Износ
Во продавницата.

Чувајте ги на ладно и суво.Еден налудничав вкус на житни зрна.Може да се додаде на печива и други оброци.Земја на потекло е Канада.Yupik kasha buckwheat може да има "жито" Во свое име, но тоа не е Поврзана со тоа.Buckwheat е семе кое е класифициран како житни зрна.Налудничав во вкус, buckwheat groats се тендер во текстура еднаш готви, и може да се користи во двете сладок и вкусен апликации.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите