.

.

Sony Професионални HVR-Z1U 3CCD High Definition видео камера со 12x Оптички Зум (Укинати од страна на Производителот)

Sony Професионални HVR-Z1U 3CCD High Definition видео камера со 12x Оптички Зум (Укинати од страна на Производителот)

DEN 448.80

Износ
Во продавницата.

Проширени се Фокусира ви помага да го потврдите вашиот прирачник focus Large, 16 : 9 widescreen боја на пронаоѓачот на изглед и LCD монитор го Видите вашиот предмет преку вграден во пронаоѓачот на изглед, на замав-излез LCD дисплеј, или и двете.Carl Zeiss Vario-Sonnar Т* 12x оптички зум Објектив; оптички Супер Steady Shot Систем dampens рака jitter и вибрации.Секој влез ниво за CH1 и CH2 може да биде независно прилагодени со користење на две аудио ниво бирање на камерата тело и на него се гледа со аудио ниво метар на LCD монитор.High-definition видео камера евиденција во 1080i, 720p, и 720i спецификација со аналогни надолу-конвертирање.Напојува од страна на NP-F570 Info Lithium батерија пакет.ЛИНК интерфејс или како аналогни сигнали преку component, composite, или S-видео конектори.Со цел да се олесни зум контрола и евидентирање на работа за време на ниско-агол на снимање, дополнителен зум лост и rec старт/стоп копче се додаваат на сметководствената се справи.На HVR-Z1 U карактеристики на 0.Кога eschewing авто фокус за фино подесување прирачник фокус, можете да двоен зголемување на центарот на екранот, што го прави полесно да се потврди фокус прилагодувањата за време на рачно фокусирање.Cinematone Гама им овозможува на операторите да брзо да се постави и да се вчита на гама линијата со слични разлика карактеристики на филм гама линијата.Кога надолу-конвертирање на овие сигнали, размерот прикажани може да се конвертира од 16 : 9 и 4 : 3, и прикажување на сцени можат да бидат избрани од стискаш, letterbox или сечење на работ.Оптички Супер Steady Shot систем Sony оптички Супер Steady Shot Систем, помага да се отстрани мала рака jitter и вибрации што е често бане на видео продукција. 3 CCD камера систем Првично, camcorders користи еден CCDна слики уред што се врти светлина во електронски информации, и да обработка на слика единица дешифрира боја информации од податоците.Прогресивно скенирање исполнува и двете чудно и дури и нумерирани линии со секој refresh, обезбедување на треперење бесплатно слика.Таа има ист оптички слој како да се користи на сите Carl Zeiss премиер леќи, која произведува остар, висок контраст слики со практично нема хроматска аберација.Carl Zeiss Vario-Sonnar Т* 12x зум објективот На HVR-Z1 U е опремен со Carl Zeiss Vario-Sonnar Т* висока дефиниција леќа со 12x функцијата за зумирање.Тој има вграден стерео микрофон, како и две XLR аудио влез конектори за употреба со професионални одделение микрофони или надворешен аудио извори. ·Личните Menu (мени) им овозможува на операторите да ги прилагодите поставките на менито ·AE Замени рачно да го промените изложеност прилагодувања во текот на AE режим преку ирис бирајте ·Хипер Стекнат автоматски ја зголеми добивката на ниво до околу +36 d B ·Црна Водат овозможува поголема разлика се гледа и во темните делови од сликата без да влијаат на средината на ѕвонење ·Слика Профил лесно повик до кориснички слика квалитет на прилагодувања на камерата за да одговараат на разни снимањето услови на Она што е во кутијата HVR-Z1 U, AC-VQ850 AC адаптерот/полнач, кабелот за напојување, поврзување на кабелот, леќа худ, големи eyecup, RMT-841 безжичен Далечински Командант единица, A/V поврзување на кабел, компонентен видео кабел, чевли адаптер, NP-F570 Info Lithium батерија пак, две AA-size (R6) батерии, чистење касета, рамо, рака, иработните инструкции.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите