.

.

Holstein 2CAM0519 Camshaft Позиција Сензор

Holstein 2CAM0519 Camshaft Позиција Сензор

DEN 420.72

Износ
Во продавницата.

Услуги кој обезбедува.Grommets, навртки и други хардвер се вклучени (каде што е применливо) да се обезбеди соодветно одговара и тесна, leakproof печат.Поддржани од страна на Holstein е 3 година/36k миле гаранција - ние веруваме во нашите дела и нашата гаранција покажува тоа!Пристигнува спакувани во Zip-Loc стил анти-статички перниче кое го штити електронски circuitry и компоненти.На Holstein бренд претставува спој на напредни технолошки иновации и извлекување на Европската изработка која се протега назад повеќе од половина век.Grommets, навртки и други хардвер се вклучени (каде што е применливо) да се обезбеди соодветно одговара и тесна, leakproof печат.Произведени со премиум материјали кои ќе обезбедат солиден, долгорочните перформанси и отпорност на топлина потребно да се издржи висок мотор оперативни температури.Holstein Camshaft Позиција Сензори се директни OE замени за овие критични компоненти на моторот, нуди совршено се вклопуваат, форма и функција за беспрекорно функционирање дека се враќа на вашето возило фабрика нивоа на перформанси.Оваа традиција на прецизност инженеринг, цврсти стандарди, и оптимални перформанси водичи нас како ние постојано се стремиме да ја засили нашата придонеси и се прилагодува на продолжување на предизвиците на пазарот на трудот.Оваа традиција на прецизност инженеринг, цврсти стандарди, и оптимални перформанси водичи нас како ние постојано се стремиме да ја засили нашата придонеси.Прецизност инженерните сензор точно дупликати функција на OE компонента - да се обезбеди непречено, моќен перформансите на моторот и максимална заштеда на гориво.Произведени со премиум материјали кои ќе обезбедат солиден, долгорочните перформанси и отпорност на топлина потребно да се издржи висок мотор оперативни температури.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите