.

.

Capacitance Метар Capacitor Тестер, UT601/UT603 Capacitance Отпор Метри Ohmmeters Отпорник LCR Метар Тестер на Кондензатори(UT601)

Capacitance Метар Capacitor Тестер, UT601/UT603 Capacitance Отпор Метри Ohmmeters Отпорник LCR Метар Тестер

DEN 1545.36

Износ
Во продавницата.

☛ ШИРОКА ПРИМЕНА-Со широка capacitance мерен опсег и прецизна точност, на capacitance метар capacitor тестер може да се измери отпор, транзистори, диоди и континуитет ѕвончето. ☛ ГОЛЕМИ ПРИКАЖУВАЊЕ на ЕКРАН-Со големи прикажување на екран, capacitance метар capacitor тестер ви овозможува да го прочитате јасно и лесно, практично да ја прочитате. ☛ СПЕКТАР SWITCH-опсег прекинувач ви овозможува да изберете поврзани со отпор, capacitance и inductance да се измери, според вашата роднина на податоци, лесен за ракување. ☛ БЕЗБЕДНО ДА РАБОТАТ-Донесување на трајни изолациониот капак, на capacitance метар capacitor тестер е безбедно да работат.Точни и јасни тест порта едноставно ќе вашите процес. ☛ ИНДИКАЦИЈА за слаба БАТЕРИЈА-На capacitance метар capacitor може да се користи во мерењето на колото дизајниран capacitance на кабелот, се префрлат и PCB изгледот.Диоди и ѕвончето континуитет мерења, inductance мерење, индикација за слаба батерија.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите