.

.

Тоа! Пронајдоци ChillTHAT Стакло Carafe, 1 L, Транспарентна

Тоа! Пронајдоци ChillTHAT Стакло Carafe, 1 L, Транспарентна

DEN 1078.80

Износ
Во продавницата.

Студ carafe држи пијалоци кул за до 2 часа, без употреба на мраз.Широк устата отворањето што го прави лесно да додадете овошје за вкусни пијалоци како исполнет со вода или sangria.Елегантен дизајн комплименти било décor; стакло капа, исто така, служи како пиење чаша.Направени од издржлив borosilicate чаша со BPA-free силикони insert (внеси) и од не ' рѓосувачки челик застрашувачки стап.Силиконски вметнете создава прелива spout кој се елиминира drips.Разладени пијалоци се потпираат на мраз за да ја задржат својата кул, освежување температура.Проблемот е, мраз, исто така го топи и топи пијалаци вкусови.Тоа!Пронајдоци студ carafe држи пијалоци разладени подолго, мраз бесплатно, па можете да уживате во вкусна пијалаци дека многу повеќе.Идеален за вино, сокови, коктели, удари, па дури и вода.Широк отворање на устата, го прави лесно да додадете овошје за infusions.Стаклото капа двојки како пиење чаша.Отстранлив силикони вметнете ја обезбедува застрашувачки се држи во место и создава филтрирани се прелива spout која држи големи парчиња овошје во carafe.За да го користите, место застрашувачки стап во замрзнувач за 4-6 часа пред секоја употреба.Без батерии или електрични Полначи се потребни.Тоа е толку лесно!сите компоненти се машина за миење садови безбедно.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите