.

.

uxcell Јасно Крути Цевки 6mm(1/4) ID х 8мм(5/16) OD x 1Ft Должина Круг Пластична Цевка Поликарбонат

uxcell Јасно Крути Цевки 6mm(1/4) ID х 8мм(5/16) OD x 1Ft Должина Круг Пластична Цевка Поликарбонат

DEN 237.60

Износ
Во продавницата.

Функција : 1 парче 0.23-инчен ID x 0.31-инчен OD, 305mm/1 Ft Должина Јасно Крути Цевки се цврсти и издржливи, има добри електрична изолација, добра затегнувачка и compressive strength.Материјал : Јасно Круг Цевка е направен од поликарбонат со висока влијание-отпорни, тоа е лесно да се третираат.Можете да ги користите ножовка или цевка машина да се намали.Предност : Цврсти Круг Цевки има добра големина стабилност, високо ниво на транспарентност, отпорност на абење, отпорност на корозија и не е изгребани лесно.Температурата на работа : PC пластични цевки не можат да бидат зачувани во вода над 140 ℉ за долго време.Примена : Широко се користат во водоводните цевки, светилка и светлина, хардвер, прикаже полици, и др.Поликарбонат(PC) е јасен и издржлив материјал со лесни, има добри отпорни на топлина и пламен-retardant својства, тоа е добар електричен изолатор.Поликарбонат(PC) е силна и тешка материјал, Таа има и подолго чување време на екстремни температури.Тоа може да се обработи лесно со висока отпорност, што може да носи големи пластични деформации без кршење или напукнување.Поликарбонат(PC) е транспарентно високо да видлива светлина, со висок индекс на рефракција и подобро светло пренос од многу видови на стакло, исто така, има добра големина стабилност.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите