.

.

Пиперка Ставете Топла/Krem

Пиперка Ставете Топла/Krem

DEN 215.76

Износ
Во продавницата.

Унгарскиот Топла Пиперка Паста.Добро за Супи, Чорби, Гулаш.Оваа Пиперка Ставете или Paprika Krem може да се користи во Супи, Чорби, Гулаш на вашиот омилен варено месо..итн.Таа има прекрасен зачинета вкус со повеќе намени!Нутриционистички Факти : (g/100 g) Протеини 2.40 g Маст : 1.72 g Заситени Масни киселини : 0.23 g Скроб : 1.08 g Шеќер : 3.99 g Јаглехидрати : 5.07 g Диетални влакна : 4.40 g Натриум : 3.69 g Енергија : 226 КЈ (54 kcal)/ 100g Фрижидер и по отворањето 6.4 оз **ЕУ Рок Е ДЕН/МЕСЕЦ/ГОДИНА**.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите