.

.

AOLAMIGOD турски Чај Стаклени Чинии,Чаша Чај Чинии Begonia ливчиња 6set,Чаша Чај Брод се користи за да се Спречи Топли Раце и да се Спречи Чај Spills (5x1x1)

AOLAMIGOD турски Чај Стаклени Чинии,Чаша Чај Чинии Begonia ливчиња 6set,Чаша Чај Брод се користи за да се Спречи

DEN 600.00

Износ
Во продавницата.

Материјали отпорни на Топлина стакло.Size H : 0.55", Од Кол : 4", База Кол : 2",Производ тежина 0.3 фунти.Боја транспарентен.Што треба да се одржи на чинијата, во една рака и купот на други да се направи вашите движења домот и љубезен.Кога се држи на куп, куп ќе не потресат и собори, ниту пак ќе стане топло.Нема потреба да се грижите дека се преклопуваат облека ќе се навлажни во чај, супа, па како да се избегне засрамувачки социјална култура.Зошто ви треба чинијата?Чај коцки беа, исто така, високо вреднувана од страна на љубителите на чај во античките времиња.Во тоа време, чинии беа главно изработени од злато и сребро или познати порцелан.Тие првобитно биле омилени на nobles и слободно време класа чај луѓе. 2 Во фактот, иако чинијата е мал, тоа мора да се одржи до целиот свет од teacup.Генијален и исклучителен дизајн на чинијата може да контраст со teacup, додавајќи убавината на teacup, и правејќи моментот на чај дегустација повеќе елегантна и постојан. 3 за Време на Танг Jianzhong-тите години, Шу Xiangcuining е ќерка загрижени дека купот ќе горат нејзините прсти кога пиење чај, па таа нареди слугинката да го држите чаша со мала чинијата, но чаша лесно би можеле да ја нарушат.Пиење чај, па таа сериозна од центарот на чинијата со восок за да формираат мал ринг, кој само што му одговара на дното на чашата. Кога се држи на куп, куп ќе не потресат и се прелива, ниту пак ќе стане топло.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите