.

.

ПЕДЕРОТ NJ215E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен, Flanged, Висок Капацитет, Polyamide/Најлон Кафез, C3 Царинење, Метрички,

ПЕДЕРОТ NJ215E-TVP2-C3 Ролери Цилиндрични Лого, Еден Ред, Директно ги Понесе, Отстранлив Внатрешниот Прстен,

DEN 3987.60

Износ
Во продавницата.

Оваа цилиндрични имајќи е за употреба во широк спектар на апликации, каде висока радијална товари се присутни, како во човечки ремени, влечење мотори, железнички автомобил оска кутии, и нафтено поле кал пумпи, меѓу другите.Отстранлив внатрешниот прстен во отворен имајќи овозможува за подмачкување.Тоа има C3 радијална внатрешни царинење ознака за да се укаже дека радијална гасена помеѓу внатрешниот и надворешниот прстени е поголема од CN (нормално) и притиснете одговара на внатрешниот и надворешниот прстени можат да издржат големи температурни диференцијал.Сите валчести лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Еден ред ролери цилиндрични имајќи за апликации кои поддржуваат висока радијална товари.Стаклените влакна засилен polyamide (PA66) кафез спречува ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на користењето да се намали триењето, вибрации и бучава, и тоа тежи помалку и е потивок од кафези изработени од месинг.Отстранлив внатрешниот прстен во отворен имајќи овозможува за подмачкување во место.Спецификации Главниот имајќи димензии DIN 5412-1 Основната динамичко оптоварување рејтингот DIN ISO 281 C3 радијална внатрешни царинење DIN 620-4 (ISO 5 753) Вратило и домување tolerances ISO 286 Преку стврднување челик за внатрешниот и надворешниот прстени ISO 683-17 Систем за создавање дел броеви за возен лежишта DIN 623-1 Валчести лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите