.

.

W. L. Целосни X96L 1-1/4 X 3/8 Counterbore

W. L. Целосни X96L 1-1/4 X 3/8 Counterbore

DEN 918.00

Износ
Во продавницата.

Произведено во САД од страна на WL Целосни.Појачани Челик за Подолг Живот.Легенда : (во инчи, доколку не е поинаку наведено) : .КБР = Сечење Понесе Дијаметар CDHD = Центарот Дупка со Дијаметар OL = вкупна Должина.Сити е Тип "X" counterbores се дизајнирани за да се намали побрзо и подлабоко во hardwoods.Прилагодлив на висока или ниска брзина вретена и најтврдокорните за долго услуга.Четири-сечилото солиден изградба намалувања мазна дупка и останува остра подолго.Ã'Â Легенда подолу објаснува големината.Одберете го вашиот item(s) потоа кликнете Додај во Кошничката.Легенда (во инчи, доколку не е поинаку наведено) : КБР = Сечење Понесе Diameter CDHD = Центарот Дупка Diameter OL = Целокупната Length Technical Info W.L.Целосни Inc.е семејна сопственост, третата генерација, производител на најдобриот countersinks, counterbores, plug секачи, коси точка вежби, бред-точка вежби, и чекор вежби.Тие имаат над 60 години искуство во производство на алати за сечење на шумата, пластика, и метали.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите