.

.

Vieira da Silva Wordpress.com, Lithograph, 1977.

Vieira da Silva Wordpress.com, Lithograph, 1977.

DEN 633.60

Износ
Во продавницата.

Vieira da Silva Оригинални Lithograph, 1977. Големина : 31.75 x 24 cm.На Wove хартија од притиска на Mourlot Freres, Париз, 1977. Уметнички дела доаѓа со Галерија Подготвени Документација.Обичај рамка за работа со професионалец.Рамката беше рака избрани од страна на дизајнер да се оди со уметнички дела.Обичај Врамени со користење на цврсто Дрво Рамка, УВ блокирање отпорни Tru Vue Ниска Сјај Стакло за конзервирање на уметноста, како и ниски сјајот, најдобрите квалитет Текстура Киселина Слободни Мат Rag Mat, и киселина слободни поддршка.Сите наши кадрирање е Обичај и Професионални користење само на Највисок Квалитет на архивски материјали за зачувување и заштита од сите наши дела.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите