.

.

Прозорецот Перфорирани Графика Мексиканската Знаме Св. Јуда & Virgen де ла Guadalupe задната врата се Заврши Винил Графички Decal Налепница Камион

Прозорецот Перфорирани Графика Мексиканската Знаме Св. Јуда & Virgen де ла Guadalupe задната врата се Заврши

DEN 167.76

Износ
Во продавницата.

Овие воздушни канали може да помогне да се елиминира изворот за време на инсталацијата.Ве молиме бидете сигурни да се измери вашиот задната врата пред да ги нарачате.Оваа високи перформанси заврши филмот има сива отстранлив, repositionable лепило технологија и нема видливи воздух канали.Ви благодариме ИНСТРУКЦИИ за ИНСТАЛАЦИЈА : (1)го Чисти површината на било прашина или остатоци.БЕСПЛАТНИ ХОБИ НОЖ SQUEEGEE ЗА ВАШАТА ИНСТАЛАЦИЈА СЛОБОДНИ 6 ЗНАМЕ DECAL Сите задната врата се Обвива се дигитално печатени на професионална одделение заврши филмот. (Обидете се да се избегне меурчиња).Ако ви треба различна големина или custom size нас контакт и ние ќе го направи тоа за да одговара на вашите потреби.Оваа laminating процес обезбедува дополнителна заштита, како и одлични УВ и отпорност на триење, како и продолжената употреба на отворено.Сите задната врата се Обвива се дигитално печатени на професионална одделение заврши филмот.Овие професионални одделение обвива ќе биде ламинирани со јасна винил.Алкохолот е препорачливо.Мерењата на овој објект се 66inch x 25inch Кој ќе собере НАЈМНОГУ ги собереш камион tailgates. (бидете сигурни дека површина е сува) (2)Место decal на рамна површина со лицето надолу и кора исклучување на хартиена подлога, ВАЖНИ се Избегне препуштајќи му се на decal се држи до себе (3)се Повлече малку се тесни, и Лесно се држи на 4 краишта на decal до посакуваната локација (ова може да биде полесно со две лица) (4)Со squeegee предвидено squeegee decal надолу работа од средината кон надвор.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите