.

.

Сино-Max Котел Заптивка 3 x 4 x .50 Елипсовидна (1 Count)

Сино-Max Котел Заптивка 3 x 4 x .50 Елипсовидна (1 Count)

DEN 287.76

Износ
Во продавницата.

Секој заптивка е трајно и јасно означени со својата големина, па ќе знаеш веднаш дека имате соодветно еден.СИНО-MAX® шахтата и handhole дихтунзи, конструиран за да се обезбеди сите издржливост, еластичност, и запечатување својства на азбест заптивка, но без азбест.Отстранување е лесно и не бара chiseling или чистење. Гума дихтунзи едноставно не може да се земе дека вид на притисок и топлина.Тестови од страна на големите котел производители потврди дека СИНО-MAX дихтунзи печат со нула истекување во пареа да 450 psi и можат да го издржат работни температури до 500°F.СИНО-MAX заптивка природно лежи рамно на страната, и не бара посебна инсталација на алатките, процедурите или обука.На готовиот заптивка е лесно да се инсталира, испорачува troublefree услуга, и не се нејзин дел да се намали скапи котел одржување и непланираните застои.Материјалот е доволно еластични да одговара совршено да површинска топографија и одржување на tightest можно печат.СИНО-MAX дихтунзи не ќе се држи до плоча, откако се во употреба.Материјалот се сече и формирана со цел да ја саканата големина и облик, а потоа обложени со комерцијален Тефлон материјал по МИЛИ SPEC Т-27730 A.СИНО-MAX® заптивка е произведен од комерцијален вулгарен крпа за стакло, синтетички влакна, и месинг жица, импрегнирани со сина еластомер соединение.Ова е важно во намалување на трошоците за одржување и котел на престој.Едноставно инсталирање на заптивка и чудак надолу.Груб и проследен површини на стариот или слабо одржувани плочки претставуваат никаков проблем за СИНО-MAX заптивка.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите