.

.

Јапонија Kutani YAMAMOTO Chōza, Доброто чаша со круг сртот

Јапонија Kutani YAMAMOTO Chōza, Доброто чаша со круг сртот

DEN 1620.00

Износ
Во продавницата.

Материјал : Порцелан, Големина : Дијаметар 6.5 см x висина 5 cm Кутија : Дрвена кутија Yamamoto Chōza има за цел да ги комбинира старите Kutani со модерноста, а резултат на тоа е збирка на tasteful бела porcelaine плочи, вазни и чаши, украсениот од страна на уметникот е брат, и потоа украсена со обрасци и украси прикажан во ред сина особина.Овие предмети, фаворизирана од страна на Империјалното Семејство, се совршени за кралска вечера услуга, чудна но софистициран, за сите вашите посебни прилики.Со седиште во Kanazawa, Јапонија, Hokusando е откривање и продавање на работа од најзначајните ceramicists за 140 години и пребројување на гласовите.Ние сега се подготвени да ја испорача традиција во светот.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите