.

.

Машини за Моќ Длето, Електрични Длето Машина Алатка Професионални Машини Алатка за резби во Дрво

Машини за Моќ Длето, Електрични Длето Машина Алатка Професионални Машини Алатка за резби во Дрво

DEN 669.36

Износ
Во продавницата.

Многу мазна, контролира и континуирано гравирање процес, лесно да го инсталирате и да работат.Вие само треба да ги поседува еден сет на chisels да се претвори агол мелница во сила длето.Професионални резба, аматери, студентите можат да го користат.Дури и допир на прстот совет да вибрира, тоа ќе не боли вашите прсти сечење.Може да се инсталира на агол брусилки со 8мм и 10мм моторни шахти, погоден за коренот резба, резби во дрво, бамбус резба.Безбедно и ефективно подобрување на работа ефикасност, моќ зависи од вашиот агол мелница.Функција : 1. Многу мазна, контролира и континуирано гравирање процес, лесно да го инсталирате и да работат.2. Вие само треба да ги поседува еден сет на chisels да се претвори агол мелница во сила длето.3. Безбедно и ефективно подобрување на работа ефикасност, моќ зависи од вашиот агол мелница.4. Професионални резба, аматери, студентите можат да го користат.Дури и допир на прстот совет да вибрира, тоа ќе не боли вашите прсти сечење.5. Може да се инсталира на агол брусилки со 8мм и 10мм моторни шахти, погоден за коренот резба, резби во дрво, бамбус резба.Спецификација : Предмет Тип : резби во Дрво Електрични Chisel Material : ABS и јаглерод steel Function : Погоден за коренот резба, резби во дрво, бамбус резба Пакет Листа : 1 x Adapter2 x Chisels6 x Gasket3 x Screw1 x Мала Завртка Nut2 x Биг Завртка Nut Note : Може да се инсталира на агол брусилки со 8мм и 10мм моторни шахти.

Параметрите на производот

Item Type:
Wood Carving Electric Chisel
Material:
ABS and carbon steel
Function:
Suitable for root carving, wood carving, bamboo carving
Package List:
1 x Adapter2 x Chisels :
6 x Gasket :
3 x Screw :
1 x Small Screw Nut :
2 x Big Screw Nut :
Can be installed on angle grinders with 8mm and 10mm motor shafts :

Им се допаѓа и на купувачите