.

.

KEO 55534 Кобалт Челик Еден Крајот Countersink, Калај Обложени, 6 Флејта, 82 Степен Точка Агол, Круг месо тело, 3/4 месо тело со Дијаметар, 1-3/4 Тело Дијаметар

KEO 55534 Кобалт Челик Еден Крајот Countersink, Калај Обложени, 6 Флејта, 82 Степен Точка Агол, Круг месо тело,

DEN 5004.48

Износ
Во продавницата.

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум нитрид облоги додадете тешко слој од злато-обоени, керамика на површината, која се протега алатка живот и дозволи побрзо сечење брзина од соголени tools.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 82 степени агол.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите