.

.

Aexit Висок Напон Фиксни Отпорници Бар Стакло Глазура Филм Отпорник 3W Еден Отпорници 10G Ohm

Aexit Висок Напон Фиксни Отпорници Бар Стакло Глазура Филм Отпорник 3W Еден Отпорници 10G Ohm

DEN 311.76

Износ
Во продавницата.

Име на производ : Стакло Глазура Филм Отпорник;Отпор Вредност : 10 Gohm.Моќ Оценка : 3 W;Отпор Толеранција : 5% (J).Pin Големина(Секоја Страна) : 27 1mm x/ 1.06" x 0.039"(L*D);Големината на Телото : 2.9 x 0,8 cm/ 1.1" x 0.3" (L*D).Надворешен Материјал : Стакло Глазура, Метално;Боја : Црвена, Сребрена На Ѕвонење.Тежина : 7g;Пакет Содржина : 1 x Висок Напон Глазура Отпорник.Оваа отпорник дизајниран 3 вати енергија оценка и 10 G од Ohm отпор вредност.Може да се користи за AC и DC или импулс коло и/или високонапонски апарати.Погоден за Импулс напонски генератори, лак печка амортизацијата, енергија истражување, пулсот modulators, capacitor crowbar кола, висок напон snubber кола , X-ray/слики опрема, и EMI/осветлување supression.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите