.

.

aodesielectronics Анти-Статички врвка за околу Рака Појас Земјата Конектор L Форма Штекер Земјата за врвка за околу Рака

aodesielectronics Анти-Статички врвка за околу Рака Појас Земјата Конектор L Форма Штекер Земјата за врвка

DEN 191.76

Износ
Во продавницата.

1 Pcs врвка за околу Рака Земјата во Пакет, Главен Материјал : Метал, Пластика; Вкупната Големина : 6.3 x 3.8 4cm x/x 2.5 1.5 x 1.6 инчен; Жица Должина : 1.7 M / 5.5 ft; Конектори Дијаметар : 4mm/0.15 инч.Специјално дизајниран за употреба во workstations, обезбедува заеднички заземјување точка за еден или двајца зглоб ремени, како и табела душеци и тркачи.Тоа дизајнирани да се качи под предниот раб на работно место, Ја врвката за околу Рака Земјата дозволува до два оператори во земјата на нивните зглоб ремени со користење на стандардни банана приклучоци.Со врвка за околу прстен поставени виси слот, операција уредни и удобен.Две прстен терминал на крајот на теренот кабелот овозможува лесно прилог на електрични земјата.Широко се користи во електроника воената индустрија и други индустрии важечки за сите видови на анти-статички опрема за електроника индустрија. 1 Pcs врвка за околу Рака Земјата во Пакет Главен Материјал : Метал, Пластика Боја : Црна, Жолта Вкупната Големина : 6.3 x 3.8 4cm x/x 2.5 1.5 x 1.6 инчен(L*W*H) Жица Должина : 1.7 M / 5.5 ft Конектори Дијаметар : 4mm/0.15 инчен Прстен Терминал Дијаметар : 4mm/0.15 инчен Пакување Тежина : 75g Пакет Големина : 12x8x4cm.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите