.

.

Forney 61369 Завртка Око Гром Рамо, Топла Натопена Поцинкуван, 1/2-Инчен-страна-3-1/4-Инчен Целокупната Должина

Forney 61369 Завртка Око Гром Рамо, Топла Натопена Поцинкуван, 1/2-Инчен-страна-3-1/4-Инчен Целокупната Должина

DEN 231.60

Износ
Во продавницата.

Издржлива пластика за носење.Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5,000 производи за хардвер, автомобилската, фарма и сточарство и не-it-yourself пазари.Ако имаш метални работи прашања, ние го добивме одговори.Нормално да се тешки soldering Temperature спектар на 160°F/70°C до 930°F/500°CEasy да use Fast heating Lightweight пиштол iron Durable пластика за носење.By 1943, Forney Индустрии имал повеќе од 1,400 производи од 150 надворешни добавувачи.На крајот на Руралните Електрични Асоцијација добиената дозвола за трговци да се искачи нови столбови за да се поврземе заварувачи за демонстрации.Со оригиналност и решителност, JD напредни својот бизнис.Ние сме посветени на вашиот успех, без оглед на локацијата, големината или потреби.Forney Индустрии е еден од Америка е најдолгата оперативни семејство во сопственост на метални работи производ компании.Брзо загревање.Има многу промени во 87 години, но на основа на Forney Индустрии и понатаму останува иста.По сите, Заварување во Америка не е само слоган, тоа е столб на оваа компанија.Топла натопена поцинкуван.Нормално да се тешки лемење.Вкупна Должина : 3 1/4-Инчен (82.Тоа е речиси 90 години од Forney Индустрии е формирана со James D. Forney започна со продажба на својот изум на "Forney Инстант Топлина Лемење Железо" од врата-до-врата низ срцето.Денес, Forney нуди илјадници металугрија производи во четири категории : заварување, абразиви, лична заштитна опрема и продавница tools. -1/2-Инчен (12.Со зголемената изложеност на JD производи, својот бизнис почна да се прошири.7 mm) завртка око гром големина.Рамо шема. Лесно да се користи.Не се погодни за надземни да го дигате прстот.занемарување, небрежност или несреќа, или што се користи во било кој начин спротивно на целта што се наменети.Доказ за купување потребно.Еден ден JD е голема внук, Dane Андерсон, ќе доведе компанијата и истиот наследство ќе се работи на четири генерации силна.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите