.

.

Англиски Gadroon од Gorham Sterling Silver Flatware Поставите 8 Услуга 94 компјутери Вечера

Англиски Gadroon од Gorham Sterling Silver Flatware Поставите 8 Услуга 94 компјутери Вечера

DEN 359.76

Износ
Во продавницата.

Вклучени иновации и подобрувања : Sterling Silver Услуга за 8, Состав : Стерлинг Сребро.Возраст : Пост-1940 Година. Бренд : Gorham.Модел : Англиски Gadroon.Тип : Set.Врвен Вечера Големина англиски Gadroon од Gorham sterling silver Flatware сет, 94 парчиња.Овој сет содржи : 8 Вечера Големина Ножеви, 9 1/2"8 Вечера Големина Предници, 7 5/8"8 Салата Предници, 6 1/4"8 Лажички, 5 3/4"8 Крем Супа Лажици, 6 1/4"8 Место Лажици Супа, 6 3/4"8 Станот се Справи со Путер Spreaders, 5 3/4"8 Коктел Предници, 5 1/2"8 Iced Лажици Чај, 7 1/2"8 Demitasse Лажички, 4 1/4"1 Сок Ladle, 6 1/4"1 парче Лажица, 8 1/2"1 Прободен Служат Лажица, 8 1/2"1 Ладно Месо Вилушка, 8"1 Лажица Шеќер, 6 1/4"1 Станот се Справи со Master Путер, 7"1 Pickle Вилушка, 5 3/4"1 Лимон Вилушка, 4 1/2"1 Домат Сервер, пирс, 8"1 Салата Служат Сет 2-pc, сите-sterling, 8 3/4"1 Орев Лажица, пирс, 4 3/4"1 Бифтек Резба во Собата, 2-pc, 10" & 8 7/8"Вклучува БОНУС сосема нов складирање градите.Одлична состојба, без monograms.Ова подесување ќе биде убаво професионално полиран во пред испораката.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите