.

.

Happypapa Милениче Чешма Пумпа Замена Мачка Фонтана Замена Пумпа за Цвет Фонтана 1.6 L/2.5 Л Автоматско Миленичиња Вода Диспензерот Замена Пумпа доаѓа со Адаптер

Happypapa Милениче Чешма Пумпа Замена Мачка Фонтана Замена Пумпа за Цвет Фонтана 1.6 L/2.5 Л Автоматско Миленичиња

DEN 720.00

Износ
Во продавницата.

Замена пумпа е компатибилен со 1.6 L фонтана мачка чешма,2.5 L мачка чешма, Адаптер : НИ plug 120 V 60 HZ(ве Молиме да користите адаптер тоа доаѓа со).Функционира одлично како back-up пумпа за време на пумпа за чистење, потопна пумпа за тивко работење.IP68 водоотпорен дизајн, пумпа порта дијаметар 0.31 инчен, Longlife работат до 20.000 часа.Ве молиме чисти пумпа на секои 2 недели да се продолжи животот на пумпа.CE сертификат, обезбедување на квалитет, супер тивко.Чекор 1 : да се Отстрани капакот на пумпата.Чекор 2 : се Отстрани Impeller капа со ставање на вашите нокти под мали усна наоѓа.Чекор 3 : да се Отстрани Impeller и чистење на делови со сапун и топла вода.Бендот Име : Happypapa Мачка Фонтана Пумпа.Влезен Напон : AC напон 220 V/ 50 Hz ,AC120 V/60 HZ.Излезен Напон : AC 12 V.Потрошувачка на енергија : 2 W.Пумпа : AC Пумпа.Кабел Должина : 1.8 M (пумпи).Адаптер : НИ plug 120 V 60 HZ(ве Молиме да користите адаптер тоа доаѓа со)).ЗА ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА!.Спречи приклучок и штекерот од добивање влажни.Место на адаптер во повисока позиција на мачка фонтана.Воопшто не им овозможи на нивото на водата за да не падне под "MIN" марка, или пумпа може да се кандидира сува и изгори надвор.Ве молиме имајте на кабел подалеку од домашни миленици, aviod миленици' џвакање. 2.5 L (84oz) Поголем капацитет ги исполнуваат четириесет-ден треба на вашите миленици.Нема потреба да се надополнува водата често и тоа не само што може да се сретне пиење потребите на мали до средни домашни миленици, но, исто така, природен птица бања и смешно милениче играчка.Не грижете се, ако оди на долго време.На циркулаторниот систем помага да се обезбеди здрава и хигиенски исправна вода за вашата сакана миленици во текот на целиот ден.

Параметрите на производот

Band Name:
Happypapa Cat Fountain Pump

Им се допаѓа и на купувачите