.

.

Peptamen со Prebio, Ванила, 250 mL Krabičkách (Пакување од 24)

Peptamen со Prebio, Ванила, 250 mL Krabičkách (Пакување од 24)

DEN 2159.76

Износ
Во продавницата.

Овие производи се користат под надзор на лекар и се дизајнирани и наменети за исхраната на управување на одредени болести или состојби кои не може да се води едноставно со промена на нормалната исхрана.Резултатот е лесен-за-апсорбира комбинација на протеини, липиди, витамини и минерали што е исто така добро се поднесува.Во зависност од сериозноста на состојбата, доза и варењето на хранливи материи може да биде предизвик.Nestle Health Science портфолиото на исхрана решенија цели голем број на здравствени области, како што се детска и акутна нега, хируршки, тежината управување, здраво стареење и гастроинтестинални здравје.Одговори на предизвиците на ГИ тракт поврзани со растројства или болести со PEPTAMEN СО PREBIO, формула која обезбедува целосна исхраната во форма која е лесно да се вари и се апсорбираат.Соодветни за овие диетални рестрикции : Лактоза нетолеранција*Глутен-free Low-остатоци*Не за поединци со galactosemia Кликнете за да ја видите целосната исхрана information What се Медицински Храна?Со цел да се медицински храна, производот мора да исполнат одредени критериуми утврдени со закон.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите