.

.

Labconco Заштитник 9900400 Епоксидна Обложен Челик Стандардна Складирање Кабинет без АДА Согласност, Десен Зглоб Една Врата, 18 Ширина

Labconco Заштитник 9900400 Епоксидна Обложен Челик Стандардна Складирање Кабинет без АДА Согласност, Десен

DEN 22269.12

Износ
Во продавницата.

Поддршка Labconco fume капи вклучувајќи Заштитник Премиер, XStream, Соученичка, Нерѓосувачки Челик, и ПВЦ; Заштитник XL Benchtop и HOPEC IV; Основни и Fiberglass 30 Капи.Издржливи епоксидна-обложена челична конструкција.Атрактивни глечерот бел екстериер надополнува лабораторија casework и Labconco fume капи.Прирачник-затворање, не-заклучување врата(s).Вклучува четири израмнување нозе и едно 8" додатен панел за зголемување на кабинетот на длабочина од 22" 30".Заштитник Стандард за Складирање Кабинети поддршка Labconco fume капи и може да се користи за складирање и venting на мали лабораториски инструменти и благи киселини и други реагенси.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите