.

.

10 Бои се Исуши Ultra Light Магија Глина Мека Еластичен DIY Калапи Глина Полимер Глина Дополнителен Комплет со Алатки за Деца Уметнички Занаети Подарок DIY Додатоци

10 Бои се Исуши Ultra Light Магија Глина Мека Еластичен DIY Калапи Глина Полимер Глина Дополнителен Комплет

DEN 1032.00

Износ
Во продавницата.

СУПЕР ГЛИНА ПАКЕТ : Ова се исуши глина дизајниран да биде лесен за користење за сите, и честопати се нарекува деца моделирање глина, нашите исуши глина комплет е идеален за уметности и занаети активност за деца и возрасни слично! 72 моделирање глина во 10 бои, 6 глина алатки и 60 перница за да ви помогне да ги зачувате по завршувањето на вашиот ремек дело.Ја ЗБОГАТИ ВАШАТА КРЕАТИВНОСТ : Зголемете ја вашата малку нечија креативност, и им помагаат за развој на фината моторика вештини и подобрување на рака-око координација; Тие ќе бидат зафатени со овие sculpting глина изработка на додатоци на целиот ден, додека ангажирање во забава, сензорни игра; Најдобри активност за дождливите денови, игра-датуми, роденден партии, родител-дете интеракција, и повеќе.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК : Ова моделирање глина е многу мека на допир, не неуредна, и не остава остатоци на сите; Воздух суши целосно во 24 часа; Тоа е стрес-слободен начин да се создаде возбудлив моделирање магија глина и уметнички проекти; Оваа целосна магија глина е совршен за роденденски подарок или Божиќ подароци за децата.SAFE МАТЕРИЈАЛ : Не-токсични, Еко-пријателски, Светло-Обоени Полимер Глина.Строго во Согласност со ASTM D-4210 Стандарди и Барања.СЛУЧАЕН БОЈА : 10 Бои се случајно, сосема 10 бои.Светла и одлични бои направите ликови, животни и украси живот како и неверојатни.Спецификација : Материјал : мека глина Глина тип : мрсна Боја : како на сликата покажува Пакет Листата : 10 Бои*Полимер Глина Внимание| : ве молиме забележете дека оваа играчка е само погодна за деца над 3 години.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите