.

.

DALSTRONG Зеленчук Готвач Нож - 8 - Гладијатор Серија - Фалсификувани ThyssenKrupp Висока Јаглерод германски Челик - Целосна Танг - Црна G10 се Справи со - w/Обвивка - NSF Заверена

DALSTRONG Зеленчук Готвач Нож - 8 - Гладијатор Серија - Фалсификувани ThyssenKrupp Висока Јаглерод германски

DEN 599.76

Износ
Во продавницата.

Кожата лесно за ниска одржување.Како такви, нашата фабрика гордо стои главата и рамениците над сите други во Yang Jiang.Овие високо обучени занаетчии поминуваат насекаде од 30-60 дена на секој нож, внимателно рачно полирање и рака-завршувањето на ножеви и рачки со користење на 3-чекор Honbazuke усовршувајќи метод.Никогаш не се задоволни со нашата последна креација.На Dalstrong култура е изграден на континуирано подобрување.Луксузна увезени црна pakkawood се справи со е тројна riveted со контрола кој обезбедува удобност и маневрирање.Високи сечилото висина дава повеќе зглоб дозвола за да им помогне со подготовка на храната и сечкање.Ние напредува на патот на туркање на границите напред.Dalstrong Поддршка.Наградуван дизајн, со задоволување на heft, премиум материјали и квалитет се чувствуваат.Еден-парче чисти лесно за ниска одржување.Еден од оние неверојатна готвачи е никој друг, од Dominque Crenn, првиот женски готвач да се добијат три Мишелин ѕвезди во САД.И така почна Dalstrong во 2014 година, регрутирање е секогаш гладни глобалниот тим за кој се верува дека денес е кулинарски мајстори заслужуваат алатки кои им помогнам на границите на нивната имагинација.На триесет и еден-годишниот организација се залага да им помогне понатаму храна и социјална правда, еднаквост и инклузија, што го служеше 350,000 студентите и дистрибуирани 62 милиони евра во стипендии за датум.Неуморно се стреми да биде подобро.Ламинат и полиран за санитарни се изгради, совршен за зафатен кујни.Гладијатор Серија 8" Зеленчук Готвач Нож.Наместо пониски нашите стандарди и употреба на понизок квалитет челици поради трошоците, набавка на тежина, производство предизвици, итн.Тоа е причината зошто ние се погледне за партнер со готвачи, pitmasters, кулинарски училишта, grillmasters — секој што сака да се направи позитивно влијание во нивните заедници и кулинарски светот во целина.By на крајот на 2021, ќе имаме донација од 1200 професионален готвач ножеви на Кариера преку Кулинарски Уметности Програма (C-ЗЗП).Perfect Fit Dalstrong Обвивка.Секоја линија на ножеви дека ние производство извори премиум челик од Јапонија, Америка, Германија, Шведска & Кина.Денес, Yangjian држи титулата на Национален Капитал на Ножеви и Ножици, извезување на повеќе од 100 земји и со околу 60% од сите нож производ извозот во Кина.Нашата мисија е да ги инспирира и да возат креативност низ целиот свет, туркање кулинарски граници и опремување готвачи со современи алатки тие треба да го подобри нивното искуство., ние работиме неуморно да се надминат овие пречки и да се размислува надвор од кутијата.Плови низ кулинарски предизвици.Неверојатно остар жилет, полн-танг, увезени high-carbon германски челик со рака полиран работ на 14-16 степени по страна.Уредно Спакувани со Dalstrong е Познатиот Пакување.Во прилог на работи директно со готвачи, Dalstrong соработува со разни институции позитивно влијание на нашите заедници и кулинарски во светот large.Работна сила за развој непрофитна, C-КАПА обезбедува кулинарски, работни и животни вештини со средна и висока школа деца низ сад.На 'Deflector' е исклучително разновиден нож со неверојатен функционалноста што е мора да се има во секој сериозен готвачи' кујна.Ние сме убедени можеме да го промениме светот околу нас преку нашите производи, нашата креативност, и нашата заедница.Ние сме горди да се клиент-прво организација : нашиот фокус е како можеме подобро да им служи и да додадете повеќе вредности на нашата заедница долго по нашите производи се во ваши раце. 100% ЗАДОВОЛСТВО ИЛИ ГАРАНЦИЈА за ПАРИТЕ НАЗАД, тоа се обиде ризик, знаеме дека ќе го сакам!.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите