.

.

Готвач Нож, 8 Инчен Готвач е Нож, германски Висока Јаглерод Нерѓосувачки Челик Нож со Дрвени Ергономски Рачка, Професионални Остри Кујнски Нож

Готвач Нож, 8 Инчен Готвач е Нож, германски Висока Јаглерод Нерѓосувачки Челик Нож со Дрвени Ергономски Рачка,

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

Надгради Материјали : Оваа ултра остри готвач нож е направен на германските високо-квалитетни нерѓосувачки челик што содржи 0.5%-0.65% јаглерод.Не само 2x потешко од друг бренд ножеви како што содржат само 0.3%, но, исто така, се противи рѓа, корозија и промена на бојата.Удобно И Избалансиран Зафат : сечилото на овој про готвач нож се фалсификувани во мека и удобна рачка за да им понуди совршен контрола и оптимална контрола.На ергономски облик штрајкови на вистинскиот баланс помеѓу справи и тенок нож, обезбедување на леснотијата на движење.Вие нема да чувствувате замор, прст вкочанетост или болки по држи постојано за продолжено време, се забрза вашиот вкусна дневна или формална вечера рецепти за подготовка.Sharp & Трајни Edge : Овој про готвач нож постигнува HRC (Rockwell Цврстина Скала) оценка на 54-56, кој гарантира нож е на работ е посилни и потрајни од обичните ножеви, како и на острината.Така, тоа може да остане ултра остри многу добро, дури и откако ќе го направите тешка работа како што се сечење тешки месо или со отстранување на месото од коските.Мултифункционален Нож : Овој про-одделение кујнски нож може да се користи да се намали, парче, коцки, mince и исецка неколку сорти на зеленчук,овошје, суши, пекарница предмети и различни видови на месо.Тоа е навистина повеќенаменски алатка за да се заврши различни готвење задачи одлично.Мазна Сечилото Површина : сечилото на овој gyutou нож беше специјално полиран, така што таа излезе со посебен мавтаа шема и мазна површина.Ова се изедначи површината на нож може да го намали триењето помеѓу состојки и на сечилото, на тој начин го одржува изглед и вкус на состојки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите