.

.

Вистински Јапонски А5 Класа Wagyu Лента Бифтек - Автентични (2 x 0.75 lb /1pack (Вкупно 1.50 lbs))

Вистински Јапонски А5 Класа Wagyu Лента Бифтек - Автентични (2 x 0.75 lb /1pack (Вкупно 1.50 lbs))

DEN 467.52

Износ
Во продавницата.

100% АВТЕНТИЧНИ А5 КЛАСА WAGYU : Вистински А5 Класа Wagyu Говедско месо од Јапонија.Без хормони, без антибиотици, без непотребни вештачки конзерванси.ЗДРАВИ, ВКУСНИ и СОЧНИ : За стек, скара, cutlet, tonkatsu, пржени јадења, говедско сад, и многу повеќе.НАЈДОБРИ QUALITYY и НАЈЕВТИНИОТ ЦЕНА НА ПАЗАРОТ : Zen-Noh Wagyu е добро познат во јапонија со продажба на најдобар квалитет wagyu говедско месо во сите Јапонски територија.и ние го правиме тоа за многу разумна цена.СОВРШЕН ПРИСУТНИ : Тоа може да биде вашиот најголем егзотични подарок за вашиот татко, мајка и пријатели.БРЗА ИСПОРАКА : Испорака во рок од 1-2 работни Денови (Понеделник - Петок).Температура контролирана стандард преку ноќ превозот.Овој објект бродови замрзнати и внимателно да се ракува.На А5 категоризирани Wagyu говедско месо има pinkish текстура.Масти е слатка, и тоа природно се топи во вашата уста тивко.Генерално, кога топлина се однесува на месото, протеини се подложува на топлина denaturation, предизвикувајќи месо за да се намали, и истури каша содржи многу "umami" компоненти.И овие umami компоненти се направени од glutamic киселина, inosinic киселина и амино киселини кои доаѓаат надвор, создавајќи вкусна арома.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите