.

.

Texas instruments TI-84 Плус CE Боја Graphing Calculator, Галакси Сива (Металик)

Texas instruments TI-84 Плус CE Боја Graphing Calculator, Галакси Сива (Металик)

DEN 4438.80

Износ
Во продавницата.

Висока резолуција, полна боја на позадинско осветлување приказ.Батерија.Веќе инсталирани апликации и слики.Math Print функција.Достапни во различни забава бои. 30% полесни и потенки.Жив позадинско осветлување екран во боја.TI Батерија.Веќе инсталирани апликации и слики.Math Print функција.Enhanced екран читливост со висока резолуција, позадинско осветлување приказ.Се прави разлика помеѓу повеќе графикони и парцели со боја-кодирани равенки, парцели и објекти.Направи графикони полесно да се чита со додавање на мрежа линии.На TI-84 Плус CE прави разбирање на математиката и науката теми побрзо и полесно.Идеален за основно училиште преку колеџ. 8-линија од 16-карактер на екранот. 480 KB ROM меморија за податоци архива и складирање на апликации.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите