.

.

StarTech.com 1x Мини DisplayPort да DisplayPort Splitter - 2-Порта MST Центар (MSTMDP122DP) Пакет со 2X 6ft ДП 1.2 Кабли w/Брави (DISPLPORT6L)

StarTech.com 1x Мини DisplayPort да DisplayPort Splitter - 2-Порта MST Центар (MSTMDP122DP) Пакет со 2X 6ft

DEN 1959.12

Износ
Во продавницата.

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.ЗГОЛЕМУВАЊЕ на ПРОДУКТИВНОСТА : На MST центар ви овозможува да поврзете два независни прикажува на еден m DP порта на вашиот компјутер, што го прави мултитаскинг многу полесно.Се МИНИМИЗИРА СИСТЕМ РЕСУРСИ : Ова MST центар користи мулти-крак транспорт технологија која се користи вашиот постоечки видео картичка, зачувување на системските ресурси, додека доставување на ултра-висока дефиниција резолуции.ВИСОКИ БРЗИНИ : Со поддршка за Високо Малку го Оценувате 2 (HBR2), оваа 6ft Display Port 1.2 кабел обезбедува поширокопсежни до 21.6 Gbps.БЕЗБЕДНИ КОНЕКЦИИ : Ова Display Port да Display Port кабел карактеристики моделирани latching ДП конектори со вирус олеснување, па вие сте во можност да се зацврсти и да се обезбеди секој крај на кабелот за секоја порта, помага да се спречи случајно disconnections.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите