.

.

3ft (0.9 M) 8K Голема Брзина до 48Gbps HDMI 2.1 Кабел Поддршка 8K@60Hz, 4K@120Hz, 2160P, 1080P, 3 Стапки (0.9 Метри), Dolby Визија, Динамичен HDR, HDCP 2.CEC/Edi/3D/UHD/Arc/Ethernet

3ft (0.9 M) 8K Голема Брзина до 48Gbps HDMI 2.1 Кабел Поддршка [email protected], [email protected], 2160P, 1080P, 3 Стапки (0.9

DEN 143.76

Износ
Во продавницата.

Уживајте во HD видео и дигитална аудио комбинираат во еден кабел со Ethernet-подготвени High-Speed HDMI Кабел од C&E.1 порта проширува опсегот на 48 Gbps.Универзална компатибилност со најпопуларните и најновите Уреди и услуги, вклучувајќи (но не ограничувајќи се на) за Xbox, за Play Station, за PS3, за PS4 Про, за Apple TV, за оган ТВ, за Samsung ТВ, за Sony ТВ, за Netflix, и за јадење.Без ЛАК, аудио излез од ТВ мора да се изнесе со друг кабел, обично TOSLink или coax, во собраниски систем. Нашите Кабли се наназад компатибилен со сите претходни HDMI стандардите, HDMI кабел може да се користи со сите HDMI уреди.Динамичен HDR поддршка овозможува во секој момент на видеото е прикажана во својата идеална вредности за длабочина, детали, светлината, контрастот и пошироко боја gamuts—на сцена по сцена или дури и рамка-по-рамка основа.Hdr поддршка - HDR10 и HDR за Dolby верзија за поддршка овозможува во секој момент на видеото е прикажана во својата идеална вредности за длабочина, детали, Светлината, контрастот и поширок избор на бои на сцена по сцена или дури и рамка-по-рамка основа.HDMI Етернет технологија интегрира аудио, видео и интернет во еден HDMI кабел и го елиминира посебна Етернет кабел.ЛАК е аудио линк за цел да го замени други кабли меѓу ТВ и A/V ресивер или собраниски систем.2 Gbps, нуди 4 [email protected] (1080p) видео резолуција (четири пати повеќе јасност од 1080p), и поддржува широк агол театарски 21 : 9 видео aspect ratio.HDMI Ethernet Канал технологија consolidates видео, аудио, како и податоци потоци во една HDMI кабел, и ХЕЦ функција им овозможува на IP-базирани апликации преку HDMI и обезбедува двонасочно Ethernet комуникација на 100 Mbit/s.Висок квалитет на материјалите и Ултра издржливост-heavyvdutyt злато Позлатен конектори, висока чистота бакар диригент, тројно заштитен слој заштитени, CL3 оценет јакна, и покриени со памук предиво ракав плетенка, тоа го прави на кабел може да го пренесе на сигнали во голема брзина и ниска загуба, како и со траен квалитет.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите