.

.

Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X25MM R-ТАБОТ FP (Пакување од 50)

Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X25MM R-ТАБОТ FP (Пакување од 50)

DEN 13737.60

Износ
Во продавницата.

Категорија : - Фанови, Термичка Управување, Термо - Топлина Тоне.Mfr : - Напредно Термички Решенија Inc.Серија : - push PIN.Пакет : - Лента.Дел Статус : - Активен.Топлина Мијалник Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..) Алуминиумски Врвот Mount Product Спецификација : Категорија : - Фанови, Термичка Управување, Термо - Топлина Sinks Mfr : - Напредно Термички Решенија Inc.Серија : - push PINPackage : - Tray Part Статус : - Active Type : - Топ Mount Package Ладење : - Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..)Прилог Метод : - Притисни Pin Shape : - Плоштадот, Fins Length : - 1.575"; (40.00 mm)Ширина : - 1.575"; (40.00 mm)Дијаметар : - -Перка Висина : - 0.984"; (25.00 mm)Моќ Дисипација @ Температура се Зголеми : - -Термички Отпор @ Принудени Проток на Воздух : - 9.36 C/W @ 100 LFMThermal Отпор @ Природен : - -Материјал : - Aluminum Material Крај : - Сина Anodized Base Производ Број : - ATS-FPX1 : - $4.2900010 : - $4.1740025 : - $4.0612050 : - $3.83540100 : - $3.60980250 : - $3.38420450 : - $3.27140950 : - $2.932984,900 : - $2.87658 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8473.30.5100.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите