.

.

Volkman Птичји Наука Супер Cockatiel Не Сончоглед Птица Храна

Volkman Птичји Наука Супер Cockatiel Не Сончоглед Птица Храна

DEN 407.76

Износ
Во продавницата.

Совршен за сите мали птици како Cockatiels, Senegals, Lovebirds, Conures A комбинација на здраво семе, житарици, овошје и зеленчук дека е слободен од семки од сончоглед.Тоа е совршен избор за мали птици како Cockatiels, Senegals, Lovebirds, Conures и Parakeets.Овој микс е добро за прекумерна тежина Cockatiels и оние за посебни диети поради тоа што не содржи семки од сончоглед, кои се со висока во масти.Секој Птичји Наука за Исхрана мешавина има додадени витамини, минерали и амино киселини за вашите птици здравје.Обезбедува основните хранливи материи вашиот птица треба да живеат долго, здрав живот.Вие сте купување на ЕДЕН 8 LB ТОРБА (Не 2 4lb кеси).Тоа е новак и се попогодни од 2 4lb кеси.Volkman Птичји Наука Супер Сончогледово Семе за Слободни Cockatiel Храна е комбинација на здраво семе, житарици, овошје и зеленчук дека е слободен од семки од сончоглед.Тоа е совршен избор за мали птици како Cockatiels, Senegals, Lovebirds, Conures и Parakeets.Овој микс е добро за прекумерна тежина Cockatiels и оние за посебни диети поради тоа што не содржи семки од сончоглед, кои се со висока во масти.Наместо тоа, вашиот птица може да уживаат во храна полна со хранливи diced морков и папаја, рендан кокос, и канарските трева семе, која има ниско ниво на масти.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите