.

.

Правоаголни Засенчени Пол ОЕМ Специјалност Компресор, Прирабница: Не, Воланот Кол: 4-1/2, 115VAC

Правоаголни Засенчени Пол ОЕМ Специјалност Компресор, Прирабница: Не, Воланот Кол: 4-1/2, 115VAC

DEN 2294.40

Износ
Во продавницата.

Оваа ОЕМ компресор карактеристики правоаголна штекер форма и е дизајниран без страната.Тоа карактеристики на засенчени пол моторни и отворен моторни комплет.Тој нуди сите-позиција за монтажа.Челик домување материјал.Спецификации : Предмет : ОЕМ Blower Blower Штекер Облик : Rectangular With Страната : No Blower Тркала Дијаметар : 4-1/2"Компресор Тркала Ширина : 1-1/4"Компресор Објект : ОЕМ Специјалност Blower Blower Напон : 115 VACBlower Мотор Тип : Засенчени Pole Blower Термичка Заштита : Auto Blower Канал Кутија : No Hz : 50/60 Phase : 1 Full Оптоварување Засилувачи : 1.10 ВРТЕЖИ во минута : 3000 Bearing Тип : Sleeve Motor Куќиште : Open Motor Изолација : Класа BLead Должина : 10"Макс.Амбиентална Темп. : 104 Степени FMax.Влезот Темп. : 400 Степени FNumber на Брзини : 1 Inlet Кол. : 4-3/4"Штекер Висина : 2-3/4"Штекер Ширина : 1-3/4"вкупна Висина : 7-3/4"вкупна Ширина : 7-1/4"Целокупната Длабочина : 5-7/8"Тркала Тип : Напред Curve Drive Тип : Direct Mounting Позиција : Сите Position Housing Крај : Paint Housing Материјал : Steel Housing Боја : Black Agency Согласност : УЛ Признати, АДС Compliant Replaces : Mfr.Модел Број 7021-8656, B295200".

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите