.

.

Автор е Ексклузивни Православна Католичка Дрвени рачно изработени Ѕид Крстот Крсте со *ИСУС ХРИСТОС*

Автор е Ексклузивни Православна Католичка Дрвени рачно изработени Ѕид Крстот Крсте со *ИСУС ХРИСТОС*

DEN 959.76

Износ
Во продавницата.

Автор е Крстови се рачно изработени.Христијански крст - предмет на обожавање во повеќето Христијански деноминации.Тој е признат како еден од најзначајните симболи на Римокатоличката Црква.Таа е поставена на врвот на покриви и кули.Тоа може да се види на олтари, накит и облека од свештениците.Крстови украсите на куполи на цркви, нивните домови и носи околу вратот.Крстот е света сила што ги држи на душата и телото на верникот од страна на ѓаволиите на злите духови и сите зла.Појавата на Христијанството крстот култот поврзани со мачеништво на Исус Христос, која тој доби на крстот.Во Православната аспект не постои такво нешто како "земајќи го својот крст," ie, пациентот извршување на Христијанските заповеди доживотно Христијански, врз основа на зборови на Исус Христос : "кој не го земе својот крст, не е достоен за Мене .."се верува дека дрвото е во можност да донесе до куќата на позитивна енергија.Дрвени производи зрачат топлина, создавајќи чувство на топлина и атмосфера.Затоа, уште од античките времиња и во животот на луѓето секогаш се вреднува дрвени скулптури и дрво carvings.Посебно место во Црквата окупирана лажат занает тема.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите