.

.

Heschen М8 Индуктивен Сензор Switch Shield Тип LJ8A3-1-Z/DX Детектор 1mm 10-30VDC 200mA Нормално Затворени(NC) 2 Жица

Heschen М8 Индуктивен Сензор Switch Shield Тип LJ8A3-1-Z/DX Детектор 1mm 10-30VDC 200mA Нормално Затворени(NC)

DEN 174.96

Износ
Во продавницата.

Монтажа Дупка со Дијаметар : 8mm; должина на Кабел : 120cm/48".Откривање на Далечина : 1.5 mm±10%; Поставување на далечина : 0-1 носители.2 mm.Излез Тип На : Нормално Затворен; Shield Тип.Тековната Излез : 200m A; Работен Напон : 10-30 VDC.Откривање На Објектот : Магнетни Метал.Напојување пресврт врска заштита; кратки-коло заштита, може директно да се поврзе со PLCUsed во заеднички места со средни животната средина resistance Red LED покажува дека тоа е на располагање за откривање на сензорот операција state Economic и едноставен operation Widely се користи, може да биде замена на мин-тип на прекинувач и ограничување switch IP 67 заштита.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите