.

.

DigitalDeckCovers Печатач Прашина Маска Компатибилен со Epson работна Сила ЕТ-3750 / ЕТ-4750 / ЕТ-4760 /Изразување ЕТ-2750 & ЕТ-2760 /EcoTank ЕТ-3760 / ЕТ-4760 / ЕТ-4850 [Antistatic, Отпорен на Вода, Црна]

DigitalDeckCovers Печатач Прашина Маска Компатибилен со Epson работна Сила ЕТ-3750 / ЕТ-4750 / ЕТ-4760 /Изразување

DEN 695.76

Износ
Во продавницата.

Вие не треба да се измери и да се погоди големина за да се купи или да се спогоди за генеричка големина капак.ВИСОК КВАЛИТЕТ на t мора да се решат за генерички лек, една големина одговара на повеќето, нетранспарентно пластичен капак, или тенок најлон покрие направени во странство.ДОЛГОТРАЈНИ последното нешто што сакате е за многу прашина да се соберат во вашиот печатач, правејќи својот пат кон на вашите фотографии или документи при печатење.Најлесен и најдобар начин за да се обезбеди интегритетот на вашите вредни печатач е со користење на високо квалитетни прашина маска.Зошто купи прашина маска од Digital Deck Covers?.За разлика од другите опфаќа, ние не користите памук twill ткаенини кои им овозможуваат на прашина, честички да падне во-помеѓу ткаени влакна, и ние не користете го во проѕирна винил дека ќе бојата, се исуши, и се топи кога се изложени на топлина или светлина.Она што можам да направам за да го продолжи животот на мојот печатач?.Ние двојно-проверка на производителот димензии, и оваа маска е направен да одговара на Epson работна Сила ЕТ-3750 / ЕТ-4750 / ЕТ-4760 / Изразување ЕТ-2750 & ЕТ-2760 / Eco Tank ЕТ-3760 / ЕТ-4760 / ЕТ-4850 принтери.ОТПОРНИ, ДОЛГОТРАЈНИ ТКАЕНИНА.Спречување прашина израстоци од стане проблем.Нашиот дебел 600 D најлон со PVC облога никогаш нема да прашина стигнат до својата опрема, и е лесно да се избрише чисти.Наместо тоа, може да поминат неколку долари повеќе за Digital Deck Covers прашина маска која ќе трае многу години да дојде.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите